افتتاح ساختمان جدید بانک صنعت و معدن شعبه کیش

ساختمان جدید شعبه کیش بانک صنعت و معدن طی مراسمی با حضور علی اشرف افخمی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره این بانک افتتاح شد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، افخمی در مراسم یاد شده گفت: این بانک تاکنون گام های مثبت بسیاری را در راستای تخصیص منابع به طرح ها و واحدهای صنعتی به منظور پشتیبانی از تولید و صنعت در نقاط مختلف کشوربرداشته است.
وی ضمن بیان این که تامین مالی پروژه برقی‌سازی راه آهن تهران – مشهد و احداث خط آهن سریع السیر تهران – قم – اصفهان در مسیر توسعه صنعت حمل و نقل، تامین مالی خرید هواپیماهای ایرباس و ای تی آر جهت رونق بخش حمل و نقل هوایی، تامین مالی ۶ هزار مگاوات از ظرفیت تولید برق کشور و افزایش ۸ میلیون تنی ظرفیت صنعت فولاد از سوی بانک صنعت و معدن از موارد قابل ذکر در نقش بانک صنعت و معدن برای ایجاد مبانی توسعه پایدار در کشور است افزود : تور کیش این بانک تامین مالی ۵۰ درصد از ایجادظرفیت تولید فولاد کشور را برعهده گرفته و اکنون ۱۳ طرح فولادی نیز با تسهیلات این بانک در حال اجراست.
افخمی خاطرنشان کرد: در زمینه طرح های آب شیرین کن نیز در کشور پیشتاز هستیم و سه طرح با ظرفیت شیرین سازی ۴۳۰ هزار مترمکعب آب در روز توسط این بانک با تسهیلاتی به میزان ۳۵۷ میلیون دلار در بندرعباس تامین مالی شده است که این طرح ها اشتغالزایی مستقیم ۲۰۰ نفر را به همراه دارد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: با افتتاح این طرح ها بخشی از طرح عظیم آبرسانی به صنایع مناطق مرکزی ایران با ظرفیت روزانه یک میلیون لیتر شیرین سازی آب خلیج فارس تامین می شود و نقش مهمی در تامین آب صنایع و آب شرب مناطق کم آب کشور دارد و بانک تمام تلاش خود را برای ایجاد آب شیرین در مناطق مورد نیاز کشور مانند بندرعباس، کرمان، یزد و … می کند.
وی در ادامه عنوان داشت: همچنین این بانک از زمان اجرایی شدن برجام تاکنون قراردادهای فاینانس بسیاری را با کشورهای هندوستان، چین، کره جنوبی، اتریش، دانمارک و روسیه امضا کرده و اخیرا بزرگ‌ترین قرارداد خط اعتباری میان ایران و ایتالیا به ارزش ۵ میلیارد یورو با عاملیت بانک صنعت و معدن به امضا رسید.
رییس هیات مدیره بانک صنعت و معدن گفت: بررسی آمار عملکرد بانک صنعت و معدن نشان می دهد، طی چهار سال گذشته طرح های زیر ساختی، ملی و زیر بنایی فراوانی در کشور با تسهیلات این بانک به بهره‌برداری رسیده است که نگاهی به این اقدامات نقش و جایگاه این بانک توسعه ای را در اقتصاد کشور نشان می دهد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن بیان داشت: این بانک در توسعه و گسترش صنایع جزیره کیش نیز نقش موثری را ایفا کرده و در تامین مالی شرکت داروسازی مهان مد میمه، شرکت کشتی سازی بوت سرویس کیش و صنایع دیگر اقدامات قابل توجهی انجام داده است.