جاذبه های گردشگری کیش

خانه بومیان(Native house)

یکی از جاهای دیدنی مذهب خانه بومیان دین است که به دیرینکده تبدیل شده است. هدف از تبدیل خانه بومیان مذهب به موزه معرفی تاریخ، فرهنگ، انحاء و رسوم، معیشت و صنایع دستی بی همتا بومیان مذهب بوده است، این خانه پس از موافقت صاحب آن و گرفتن پروانه لازم از سازمان آزادگاه آیین در فروردین سال 1393 با هدف اشتغالزایی، همکاری بومیان در تقسیم توریسم و تحقق اشاعه گردشگری پایدار برای جزیره کیش، منزل بومیان به منزل مردم شناسی بومیان آیین تبدیل شد. تمامی اتاق ها و فضاهای خانه با حفظ معماری سنتی با به کارگیری مصالح بومی بازسازی شد و سخیف حیات بومیان آیین در 80 سال پیش بازسازی شده است.
اسکله تفریحی آیین بهترین فضا دیدنی کیش (Grand Recreational Pier)
اسکله تفریحی جز بهترین جاهای دیدنی آیین است که در لیست 16 جاذبه برتر دین ما پیمان می گیرید،این اسکله در ساحل جزیره پیمان گرفته است که حائز عرشه ای چوبی و زیبا است و شما را به سمت آبهای نیلگون خلیج فارس هدایت می کند. این فضا یکتا از بهترین مناطق پسندیده برای پیاده روی و گردش در جزیره دین می باشد. این بارانداز تفریحی بدست متخصصان ایرانی ساخته شده است و طول آن به 437 متر می رسد. این بارانداز تفریحی به مراکز تفریحی دیگر چون بولینگ مریم کیش، سینما 4 بعدی و کلوپ تفریحات دریایی تقریبا است و می توانید از این امکانات به نکویی کاربرد کنید در گوشه ها-کناره ها بارانداز تفریحی پر است از کافه، رستوران، مراکز تفریحی و… که می تاب در اینجا لحظات خوشی را بگذرانید برای دیدن فایل کامل بارانداز تفریحی کیش کلیک کنید.

کناره مرجان کیش(Coral Coast)
چهارمین محیط‌ توریسم کیش که در لیست 16 تایی ما قرار میگیرد ساحل مرجان مذهب است. بیشتر مسافران و گردشگران جزیره آیین وقت بسیاری از خود را در ساحل ساحل مرجان جزیره مذهب می گذرانند و از منظره های زیبای آیین و کناره مرجانی لذت می برند. آلاچیق ها و محوطه سازی جذاب این پارک ساحلی فرصت احسان را برای بازدید کنندگان بوجود آورده و در درازا ماندن خویش در جزیره کیش از این ناحیه که دارای ساحلی زیاد زلال و شفاف می باشد رویت می کنند. تماشای طلوع آفتاب از این پارک ساحلی خاطره‌ای فراموش نشدنی برای شما رقم خواهد زد. در ساحل مرجان آلاچیق ها به چهره پراکنده هستی دارد و شما می توانید از آنها کاربرد کنید. برای دیدن فایل کامل کنار مرجان کیش کلیک کنید.
جزیره هندورابی(Hendorabi Island)
یکی دیگر از جاذبه های دیدنی کیش جزیره هندورابی است. جزیره هندورابی یکتا از جزیره های آرام و تقریبا خالی از سکنه همراه با ساحلی زیبا، شنی و تخته سنگهای محلی است. این جزیره از توابع مذهب می باشد و مساحتی حدود 23 کیلومترمربع دارد. جزیره هندورابی حائز بلندترین نقطه به ارتفاع بیست و نه متر و بزرگترین قطر آن هفت و نصف کیلومتر است. در جزیره هندورابی روستایی وجود دارد به اسم “هندرابی” که در نزدیکی همین روستا قریه‌ های دیگری بنام دورات و صرات هستی دارد. این جزیره از سده 15 میلادی در گزین کردن پرتغالی ها بوده و به عنوان پایگاه نظامی و تجاری مورد استعمال پیمان می گرفته است. امروزه یادبود ها باقی مانده از این پایگاه نظامی پرتغالی ها وجود دارد. برای رویت فایل کامل جزیره هندورابی کلیک کنید.
شهر حریره کیش(Harireh Ancient City)
شهر حریره نیز یکی از فضا های دیدنی آیین است که می توانید در دین به آنجا بروید. شهر حریره دین مربوط به سده ۵ الی ۱۰ هجری قمری است که در تقدیر شمالی جزیره قرار گرفته است و جز نشانه ها ملی ثبت شده در ایران می باشد. این شهر کهن یکتا از نقاط دیدنی جزیره دین است و در وسعتى سه کیلومتر مربعی پیمان دارد و نمایانگر شهرى کبیر و آباد در آن زمان می باشد که جمعیت زیادی را در خویش جای داده بوده است. در سرنوشت شمال این ناحیه ساختمانهای بندرگاه و دفاتر آن، قابل رویت است. امروز از این شهر باستانی، نمای از بین رفته یک شهر هستی دارد که متعلق به دیواره ها و سقف های به جای باقیمانده است. برای دید فایل کامل شهر 800 ساله حریره آیین کلیک کنید.

کشتی یونانی از سایر جاذبه های کیش(Greek Ship in Kish)
کشتی یونانی یکی دیگر از جاهای دیدنی مذهب است. بر پای بست، اطلاعات به دست آمده و موجود این کشتی متعلق به مملکت یونان می باشد و نام آن کولااف است. این کشتی یونانی در سال 1322 بدست شرکت ویلیام هامیلتون با وزنی در کم و بیش 7 هزار تن و به درازا 136 متر در بندر گلاسکو اسکاتلند ساخته شده بود. اطلاعات به دست آمده علت به گل نشستن این کشتی را مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دریایی دانسته اند. یونانی ها تلاشهای زیاد برای درآوردن این کشتی از گل اتمام دادند و در واپسین،انجام چون نتوانستند آن را بیرون بکشند آن را تخلیه و به اثیر کشیدند. برای دیدن متن کامل کشتی یونانی آیین کلیک کنید.
شهر زیرزمیی کاریز(Kariz Underground)
شهر زیرزمینی قنات با بیش از 10 هزار مترمربع مساحت امروزه با اسم قنات کیش شناخته می شود. این شهر یکی از محیط‌ های دیدنی دین است. کاریز قبلا ها به معنای قنات بوده است. این شهر زیرزمینی در عمق 16 متری سطح زمین قرار گرفته است و سقفی 8 متر مملو از صدف، سنگواره و مرجان های دریایی را در خود جایی داده است و قدمتی بین 270 – 570 میلیون سنه دارد. این گردآور در فاز نخست خود حائز بخش های مختلفی از آنگونه غرفه های صنایع دستی ایران وجهان، رستوران سنتی و جدید، موزه، سالن آمفی تئاتر، سالن کنفرانس و گالرهای هنری را دارا است. این جاذبه مذهب به عنوان هشتمین جاذبه برتر کیش در فهرست 16 تایی ما قرار می گیرد. برای دید فایل کامل شهر زیرزمینی کاریز دین کلیک کنید.
گذر هنرمندان جزیره کیش(Artists’ Passage Island)
نهمین جاذبه توریسم جزیره آیین گذر هنرمندان آیین است. در غرب جزیره کیش، مسیری برای پیاده روی وجود دارد که در این بخش از مسیر تمثال های قشنگ و زیادی از بزرگان ایرانی چون پروین اعتصامی (شاعر بلند آوازه)، غلامحسین بنان(موسیقی دان و خواننده)، محمدتقی جعفری(علامه)، شریف لطفی(موسیقیدان)، حسین بهزاد(نقاش و مینیاتوریست) و بزرگان دیگری به هدف آشنا کردن گردشگرانی که به جزیره دین می روند ساخته شده است. برای رویت فایل کامل گذر هنرمندان دین کلیک کنید.
خانه عیانی از جاهای دیدنی کیش
یکی از جاهای دیدنی جزیره آیین که کمتر به آن پرداخته می شود و به صورت مجهول الهویه باقیمانده است، منزل عیانی آیین می باشد. این خانه مربوط به شماری از خانواده ها بودند که پیشتر در مذهب حیات می کردند. گستره منزل زیاد بسیار است و این گونه خانه ها را پیشتر در یزد و کاشان می دیدیم. در این خانه وسایلی پیدا شده است که اثر می دهد مربوط به دوره ایلخانی بوده است.
پارک دلفین ها یا دلفیناریوم کیش
اولین پارک دلفین ایران واقع در جزیره ی آیین دلفیناریوم یا همان پارک دلفین های کیش است.این مجموعه کبیر تفریحی توریستی که یگانه از پرطرفدار ترین محیط‌ های دیدنی دین است حائز پارک دلفین ها،باغ پرندگان،سفره منزل سنتی و سالن آمفی تئاتر است که باغ پرندگان این مجموعه حائز گونه های بسیار مختلفی از پرندگان کمیاب می باشد.