خلق ظرفيت هاي جديد در بندرگاه كيش

موضوعات :سازمان ها و نهاد هادبيرخانه شوراي عالی مناطق آزاد تجاري-صنعتي و ويژه اقتصاديسه شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ – ۱۵:۵۴

اکبر ترکان مشاور رییس جمهور امروز (سه شنبه) با حضور در بندرگاه تجاری جزیره کیش از طرح های توسعه ای و در حال اجرا در این بندرگاه بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه خبری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، اكبر تركان مشاور رييس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که شامگاه دوشنبه به جزيره كيش سفر كرده بود صبح امروز (سه شنبه) ابتدا از پروژه توانمندسازي، بهسازي و نوسازي سفين قديم در جزیره كيش بازدید کرد.

تلاش برای بهبود تراز اقتصادی بومیان جزیره کیش
اکبر ترکان در حاشیه بازدید از این پروژه در جمع خبرنگاران گفت: تور لحظه آخری کیش بازسازی و توانمندسازی این روستا در راستای حفظ هویت فرهنگی و معماری جزیره کیش آغاز شده است تا جذابیت این بخش از جزیره کیش برای گردشگران بیشتر شده و اقتصاد بومیان مبتنی بر کسب و کارهای مرتبط با صنایع دستی و گردشگری رونق بیشتری بگیرد.
او گفت: مفهوم توسعه وقتی به اهداف خود می رسد که موجب بهبود تراز زندگی مردم شود. جزیره کیش به رغم درخشش بسیار خوب در اقتصاد کشور باید به دنبال این باشد که درآمد ساکنان، کیشوندان، مردم محلی و خصوصا بومیان کیش بر همین اساس بالا برود و امیدواریم با اجرای این پروژه ها شکوفایی بیشتر را در زندگی مردم ببینیم.
مشاور رییس جمهور تاکید کرد: توانمندسازي بوميان براي كسب درآمد و رونق اقتصاد محلي در دستور كار قرار بگيرد و پيوند بوميان با اقتصاد و حمايت از رونق كسب و كار در جوامع محلي يك ضرورت است.

بهره برداری از اسکله پهلوگیری قایق های صیادی در جزیره کیش
در ادامه بازدید دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از منطقه آزاد کیش، اسكله پهلوگيري قايق هاي صيادي مورد بهره برداری قرار گرفت.
ترکان هم چنین با حضور در مصلی بزرگ جزیره کیش، از آخرین اقدامات انجام شده برای تکمیل این پروژه مطلع شد. مصلی بزرگ جزیره کیش نزدیک به دو سال است که پذیرای نمازگزاران است.

 

خلق ظرفيت هاي جديد در بندرگاه تجاری جزيره كيش
هم چنین اکبر ترکان با حضور در بندرگاه تجاری جزیره کیش، از پروژه های توسعه ای و طرح افزایش ظرفیت این بندرگاه تا سقف ۳۵ هزار تن بازدید کرد.
این طرح به منظور افزایش ظرفيت تخليه و بارگيري كالا در اين بندرگاه و ایجاد فرصت های جدید صادراتی برای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران جزیره کیش به اجرا در می آید و پیش بینی می شود این اسلکه تا دی ماه امسال به بهره برداری برسد.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این بندرگاه در جمع خبرنگاران گفت: توسعه بندرگاه کیش برای این است که این بندرگاه به یک ظرفیت بین المللی برای پذیرش کشتی های اقیانوس پیما تبدیل شود و مراحل اجرایی اولین اسکله این بندرگاه ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که با اقدامات مهندسی شده سازمان منطقه آزاد کیش و پیمانکاران، اول دی ماه امسال به پایان می رسد.
ترکان با تقدیر از عملکرد سازمان منطقه آزاد کیش در مهندسی ارزش در این پروژه در راستای کاهش قیمت تمام شده ساخت اسکله از ۱۲۸ میلیارد تومان به ۶۰ میلیارد تومان گفت: این حرکت مهندسی شده نشان دهنده توانمندی سازمان منطقه آزاد کیش در اجرای این پروژه است بدون اینکه خللی در سایر مراحل اجرایی این پروژه ایجاد شود.
مشاور رییس جمهور تاکید کرد: جزیره کیش امروز به واسطه اجرای پروژه های بزرگ مهندسی به یک الگو در کشور تبدیل شده است.
مشاور رییس جمهور را در این بازدیدها علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همراهی می کرد.