شهر آسپندوس آنتالیا

شهر باستانی Aspendos 4 کیلومتر از بزرگراه آنتالیا-آلانیا و تقریبا در وسط این بزرگراه قرار دارد. این شهر در نزدیکی Koprocay (Eurymedon) تاسیس شده است. کشتی ها توانستند از دریای به این جریان که به عنوان کانال در زمان باستان استفاده می شد، از شهر عبور کنند. امروز شهر 15 کیلومتر است. از دریا تئاتر Aspendos تا به امروز به طور نسبی نابود شده است و Aspendos با این تئاتر معروف شد.
این ساختار با یک آکوستیک فوق العاده عالی، هر ساله کنسرت ها و جشنواره های بین المللی و محلی را برگزار می کند.
پادشاه آسپندوس اعلام کرد که او یک رقابت ببینید که چه کسی برای شهرستان بسیار در خدمت و می گوید که برنده با دخترش ازدواج خواهد کرد را سازماندهی کنند. صنعتگران که این را می شنوند بلافاصله شروع به مطالعه می کنند. در نهایت زمانی که مهلت می آید، شاه یکپارچه همه قیمت ویژه تور آنتالیا تلاش ها را تجزیه و تحلیل می کند و دو نامزد را انتخاب می کند. اولین موفقیت نامزد برای کمک به کانال های آب از شهر های دور از شهر به آب می فرستد.
نامزد دوم، یک تئاتر را ساخت. هنگامی که پادشاه تصمیم می گیرد که برنده اولین کاندید شود، می خواهد تئاتر را برای آخرین بار تحلیل کند. در حالیکه او در طبقه بالای گالری راه می رود، صدایش را بلند می کند و می گوید: “دختر پادشاه باید من باشد”. شگفت زده شده توسط رویداد او به دنبال صدای، اما قادر به پیدا کردن جایی که از آن می آید. این شخص کاملا معمار تئاتر است که به صورتی از شاهکار خود افتخار می کند و در یک صحنه در یک لوله ضعیف صحبت می کند. در پایان، معمار برنده دختر زیبا و مراسم عروسی در این تئاتر برگزار می شود.
این داستان در مورد مهم ترین کارهای عتیقه Aspendos، تئاتر عتیق Aspendos است.
رفتن به سمت شرق آنتالیا، می تواند در 39 کیلومتری Serik Borough و از آنجا به رودخانه یوریمدون در 7 کیلومتر برسد. Aspendos، واقع در نزدیکی رود یوریمدون، بهترین تور آنتالیا توسط تمدن آکا در 10 سال قبل از میلاد تاسیس شده است. و یکی از ثروتمندترین شهرهای عصر عتیقه است. تئاتر در اینجا توسط Roman در 2 AC ساخته شده است. این شهر بر اساس دو تپه تشکیل شده است یکی کوچک و یکی بزرگ است.
سالن آمفی تئاتر در آسپندوس، است که می خواستم به توسط بسیاری از برای سنین از زمانی که به رودخانه Kucukcay متصل به بندر را فتح می شود کسی است که بیشتر تا به امروز امن است و در نتیجه تئاتر مهم در هوای آزاد است.
این تئاتر قدیمی ترین و جامع ترین تئاترهای روم در آناتولی است. در یک نوشته روی سنگ قبر در parados جنوب آن نوشته شده است که تئاتر توسط معمار زنون ساخته شده بود، که پسر یک Aspendian در زمان سلطنت مارکوس اورلیوس (161-180 AC) به نام تئودوروس. با توجه به این epigraph، مردم Aspendian قدردانی Zeno و او را با یک باغ بزرگ در نزدیکی استادیوم اهدا کرد.