مکان های دیدنی منطقه سلگا آنتالیا

سلگه است در دامنه دره توسط Koprucayi در وسط کوه های توروس، که منطقه آنتالیا در امتداد سه لبه، 92km از آنتالیا را احاطه کرده تشکیل واقع شده و آن را در داخل پارک ملی کوپرولو کانیون است.
Selge در ارتفاع 1000 متر است. از سطح دریا. این می تواند بزرگی زندگی ایده و یا اقامت در اطراف و در آنتالیا برای لذت بردن از یک سفر روزانه به چند سلگه و کوپرولو کانیون پارک ملی، که بسیار نزدیک به یکدیگر واقع شده است.
اگر کسی خواهم به بازدید سلگه به ​​عنوان یک ابتدا باید از طریق شهر سریک در جهت آنتالیا به آلانیا پیشبرد، تصویب شده توسط جاده عطف به سمت آسپندوس و سپس در محل اتصال برای اولین بار به سمت شمال به نوبه خود، در جهت از شهر کوچک Beskonak، ادامه 17km . بیشتر پس از شهر بیسکانک و رسیدن به سلج. همچنین یک پل از دوره رومی در راه است که بسیار قوی است که به راحتی حمل و نقل حتی وسایل پیش فروش تور آنتالیا  نقلیه امروز با تناژ سنگین وجود دارد.

اماکن دیدنی در سلگ:

ارتباط اطلاعات با شهر و بناهای تاریخی آن میزبان محدود است، زیرا کاوشهای سیستماتیک برای مطالعه شهر باستانی Selge هنوز انجام نشده است.

– دیوارهای شهر، برج ها و دروازه:
شهر با دیوار شیب دار با طول حدود 3.5 کیلومتر احاطه شده است. بخش در جنوب غربی شهر بخشی از این دیوار است که از طریق همین امروز با کمترین زیان جان سالم به در برده است. برج ها در فواصل حدود 100 متر قرار گرفته اند. این دیوار با هدف دفاع حمایت کرد.

– تئاتر:
تئاتر Selge بسیار نزدیک به روستا واقع شده است. نیمه بالایی غار (بخش برای تماشاگران) ساخته شد و قسمت پایین آن به تپه ای که در آن تئاتر خم می شود حک شده است.
ظرفیت صدای تندرستی 10000 نفر است، و Cavea شکل شش نعل اسبی دارد که از نیم دایره گسترده تر است، همانند سبک هیلن قدیمی. در بخش پایین 30 ردیف صندلی وجود دارد و در بخش بالای 15 و در مجموع 45 ردیف صندلی وجود دارد.
چهار دروازه انحرافی وجود دارد که ورود به بخش را برای تماشاگران فراهم می کنند. ساخت صحنه سبک رومی دارد و به بخش برای تماشاگران وابسته است.
از ساختمان مرحله به مرحله 5 دروازه وجود دارد که منجر به آن می شود.
همه اینها نشان می دهد که این ساختمان قبل از دوره رزرو تور آنتالیا رومی ساخته شده است اما در دوران رومی تغییرات ایجاد شده است.

– استادیوم:
استادیوم در جنوب غرب تئاتر واقع شده است و یکی از دو طرف آن در مقابل تپه مشابه قرار دارد و طرف دیگر طول آن در مقابل یک گالری انحنا قرار دارد.
استادیوم دارای ظرفیت 5000 نفر و ابعاد آن حدود 180×28 متر است.
کتیبه های ناشناخته نشان می دهد که مسابقات سنتی در هر چهار سال یک بار برگزار شد و مجسمه های برندگان تأیید شد.

– معابد زئوس و آرتمیس:
معبدهای زئوس و آرتمیس در تپه به سوی غرب واقع شده اند و هر دو در یک کشور ویران شده اند.

– مخزن:
این در همان تپه با معبد زئوس و آرتمیس به سمت غرب واقع شده است. بخش آن 7.5 متر است. قطر آن 21 متر است.
این برای جمع آوری و توزیع آب به شهر ساخته شده است. مخزن جمع آوری و توزیع آب باران و آب انتقال یافته توسط یک کانال از شمال است.
در تپه ها به شمال نیز ویرانه های آبشار وجود دارد.

– آگورا:
Agora در تپه جنوبی با حیاط اندازه 45×45 متر واقع شده است که یکی از سه تپه ای است که در آن شهر واقع شده است.
سه لبه به غیر از لبه جنوبی این حیاط توسط stoas و مغازه احاطه شده است.

– Stoa و جاده گروهبندی شده:
استوا در دشت بین تپه تا غرب و تپه آگورا واقع شده است.
در انتهای جنوب، دو کتیبه وجود دارد. Stoa طول 110 متر دارد.

– گریو:
در پای شرقی تپه آگورا گروهی از گورها پیدا شد. همه پایه ها مقبره های سبک سارکوفاژ است.

– کلیسا:
کلیسا کمی به سمت شمال Agora در همان تپه به عنوان Agora واقع شده است. بهداشت Selge پس از Side بود و قبل از Aspendos و همچنین Selge مرکز اسقف بود.